Bize Ulaşın
Türkçe English

Son dönemde ortaya çıkan covid-19 önlemlerine yönelik yaptığımız en önemli çalışmalardan bir tanesi olan ozon kabinlerimiz, proje olarak başladığı ilk günden bu yana oldukça ilgi ve talep görmekte olduğu gibi ozon kabinlerimiz tamamen toplum sağlığına uygun olarak üretime alnımıştır.

Özellikle kapalı alanlar ve çeşitli belirlenen açık alanlar da uygulamaya konulan ozon kabin sistemleri, ozon gazı yöntemi ile kişileri dezenfekte eden ozon kabinlerimiz sizlere profesyonel bir dezenfeksiyon işlemi sunmaktadır.

Makine teknolojisi ve ozon kabin üretimi konusunda deneyimli ve profesyonel ar-ge ekibimizle birlikte üretimini titizlikle sürdürdüğümüz ozon kabinlerimiz deneyimli ve disiplinli bir kadro ile üretilmektedir.

Ozon gazı oldukça güçlü bir dezenfektan olmaktadır ve yüzey üzerinde ki milyonlarca farklı mikroorganizmaya karşı oldukça etkili olmasının yanı sıra en sağlıklı dezenfeksiyon işlemlerinden bir tanesi olarak gösterilmektedir.

En çok sorulan sorulardan bir tanesi olan ozon gazı ile virüs yok edilir mi? sorusuna cevap olarak sizlere şu şekilde cevap verebiliriz.

➔ Öngörülen ve teorik olarak ozon gazı'nın virüs üzerinde 10-30 saniye içerisinde etkisini göstermektedir. Evet, kesinlikle ozon yönteminin virüs üzerinde ki etkisi %99.98 şeklinde olumlu olmaktadır.

Ortam dezenfeksiyonu'nda önemli ölçüde tercih gören ozon yöntemi, ozon jenaratörü ve ozon gazı yöntemi kullanan çeşitli makineler aracılığıyla ortam dezenfeksiyon işlemi başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Ozon ile insanları dezenfekte etmek mümkün mü?

➔ Evet, ozon dezenfeksiyon yöntemi ile kabin içerisinde kişileri dezenfekte etmek oldukça mümkün olmaktadır.

➔Dezenfeksiyon kabini'ne girmeden önce ağız ve gözleri kapatacak yüz maskeleri kullanmalarının ardından güvenli ve sağlıklı bir şekilde dezenfekte olmaları mümkün olmaktadır.

Ozon gazı sağlığa zararlı mıdır? kullanılmaya uygun mudur?

➔  Ozon gazı, saf oksijenden elde edilmektedir bu yüzden ozon gazı kalıntı bırakmadığı gibi çok uzun süre tenefüs edilmediği takdirde sağlığa herhangi bir zararı olmamaktadır.

Ozon gazı su ile karıştırılarak kullanılabilir mi ?

➔  Ozon gazı bir çok alanda su ile karıştırılarak kullanılmaktadır fakat ozon gazı'nın su ile karıştırılması sonucu ozon gazı'nın etkisi azalmaktadır.

➔  Ozon gazı eğer sıvı ile karıştırılırsa hiç bekletilmeden kullanılması gerekmektedir aksi halde ozon gazının etkisi oldukça azalmaktadır.

Ozonlu su ile dezenfekte edilmiş su arasında ki farklar nelerdir?

➔  Dezenfekte edilmiş su sıradan sudan farkı olmayan özelliğe sahip olmasıyla birlikte hiçbir koşulda dezenfekte işlemi yapamamaktadır fakar ozonlu su içerisinde ki ozon gazını barındıran özellikleri ile son derece profesyonel bir şekilde dezenfekte işlemini yapmaktadır.

Dezenfeksiyon kabinlerimizde neden tarımda kullanılan ozonlu su kullanılmıyor ?

Tarımda kullanılan ozonlu su dezenfeksiyonu ile kabin dezenfeksiyon sistemi tamamen farklı olmaktadır.

Ozon Kabini ürün özellikleri nelerdir?

➔  ALÜMİNYUM KASA / GÖVDE
➔ OZON İLE DEZENFEKSİYON
➔ TİMER ELEKTRONİK DEVRESİ
➔ SESLİ YÖNLENDİRME
ISD1820 SES KAYIT VE ÇALMA MODÜLÜ
➔ 4 DİL SEÇENEĞİ (TÜRKÇE-İNGİLİZCE-ALMANCA
+1 İSTENİLEN DİL)
➔ TİMER MCB-9, 12-240 VAC/DC
➔ GİRİŞ VE ÇIKIŞTA HAVA PERDESİ
➔ MENTEŞELİ KİLİTLİ KAPAK SİSTEMİ
➔ SENSÖRLÜ SİSTEM
➔ ENGELLİ RAMPASI

Ozon kabini nasıl çalışır ?

➔  Ozonlu dezenfeksiyon cihazlarımız, havalimanları başta olmak üzere oteller, otogar, alışveriş merkezleri, limanlar, iş merkezleri, kamu kurum ve kuruluşları, askeri tesisler ve tersane gibi halka açık veya insan ve iş yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde virüsün yayılmasını engellemek için tasarlanmıştır.

İnsan yahut eşyaların ozonlu dezenfekte cihazının içinden geçerek üzerindeki virüs ve mikroorganizmalardan arınması sağlanmaktadır. Cihazın içinden geçiş saniyeler içinde gerçekleşir, giriş ve çıkışlardaki hava perdeleri ozon gazını içeride belirli yoğunlukta tutulmasın sağlarken akışı yavaşlatmadan içerisine giren eşyaların dezenfeksiyonu sağlanır, virüs ve zararlı mikroorganizmalar kısa sürede imha edilir.

Ocalyps, ozon kabini üretimi ve satışı yapıyor mu?

➔  Evet, üretimini ve satışını güvenle yapmaktayız.

Ozon kabinleri, ozon gazı ve ozon tünelleri hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.