Bize Ulaşın
Türkçe English

Cerrahi Maske Nedir; Ağız, Burun ve Çeneyi örterek koruyucu bir hal alan tıbbi bir cihazdır. Hastane Personeli ile Hasta arasındaki geçişi sınırlayan bir koruma alanı sağlar. Başlangıçta Hastaları, hastane çalışanlarının ağzından çıkan Nazofarenksinden ve ameliyat sırasında atılan büyük mikroorganizma damlacıklarından koruması için Hastane Çalışanları için tasarlanmıştır. Bu maskeler filtreleyici ve koruyucu bir özelliğe sahiptir.

Cerrahi Maske takmanın Temel ve en büyük amacına gelirsek; Kullanıcının doğrudan ortamını kontaminasyondan korumaktır. Üreticiler bu maskeleri Avrupa Pazarında, I ve II'de ve Amerikan pazarı için seviye 1, 2, 3'te cerrahi maskelerini karakterize etmek ve sınıflandırmak zorundadır.

Avrupa'da Cerrahi Maskeler CE işareti giymeli ve EN 14683: Tıbbi Yüz Maskeleri, Gereklilikler ve test yöntemlerinde tanımlanan gereksinimlere uygun olmalıdır.

Performanslarla ilgili olarak, Maske test edilmelidir ve Farklı gereksinimlere uymak zorundadır.

Maskeler 4 Sınıfta Sınıflandırılması aşağıdaki testlerden elde edilen sonuçlara dayanır.

1- Bakteriyel filtrasyon verimliliği (BFE)

2- Nefes Alabilme özelliği (delta P)

3- Sıçrama Direnç özelliği (Sentetik Kan)

4- Mikrobiyal Temizlik

5- Biyo uyumluluk.

Cerrahi Maskeler, günlük hayatta kullanım durumlarında kişiye hem koruyucu bir bariyer görevi üstlenir hem de kullanışlı yanı ile nefes alış ve verişleriniz de size steril bir solunum imkanı sunar.